Opphavsrettsforeningen
Norsk forening for opphavsrett fremmer kunnskap om opphavsrett

Personvern og cookies


Personvern og cookies


Personvern

Kommer snart


Cookies

Vi benytter cookies på nettstedet. Disse små informasjonskapslene plasseres på din datamaskin bl.a. for å få nettstedet til å fungere mer effektivt og for å forbedre din brukeropplevelse, bl.a. sikrer de at dine innstillinger/preferanser huskes fra gang til gang.

Vårt nettsted er publisert hos Squarespace.com, og opplysningene vi kan hente ut om din bruk er basert på deres analyseverktøy. Informasjonen som samles inn, er i hovedsak
– din IP-adresse,
–  hvilken maskinvare og type nettleser du benytter,
–  nettstedet du besøkte før vårt og
–  hvilke sider på vårt nettsted du besøker og hvor lenge.

Squarespace behandler opplysninger om deg som bruker i anonymisert eller pseudonymisert form, som ikke fokuserer på deg individuelt.

Formålet er å kunne hente ut statistikk om bruken av vårt nettsted.

Gjennom innstillingene i nettleseren kan du reservere deg mot, og slette, cookies/informasjonskapsler. Hjelpesider hos de vanligste nettleserne:

Når du sletter dine cookies, forringes brukeropplevelsen. Ønsker du å slette søkehistorikk eller skjule hvilke sider du har besøkt – og samtidig bevare fordelene ved cookies – kan du skifte til Private Browsing (privat surfing). Et utvalg hjelpesider her:

Opphavsrettsforeningens side på Facebook:
Dersom du du benytter deg av foreningens side på Facebook, kan Facebook i enkelte tilfeller kunne knytte informasjon om din bruk til din brukerkonto hos dem. For slik behandling er Facebook behandlingsansvarlig og deres vilkår gjelder.